Na naši šoli posvečamo posebno skrb tudi nadarjenim učencem. Delo z njimi načrtujemo sistematično in izvajamo različne obogatitvene dejavnosti. Tako so se naši devetošolci udeležili tečaja hitrega branja, ki ga je izvajal zunanji sodelavec, mag. Darko Hederih. Mag. Hederih je diplomirani psiholog, svetovalni delavec na osnovni šoli in avtor mnogih strokovnih člankov.
Tečaj hitrega branja je bil izveden v petek, 27. 1. 2017, v hotelu Vivat v Moravskih Toplicah. Učenci so na tečaju odkrili, kako široko je njihovo bralno polje, spoznali tehnike hitrega branja in vaje, s katerimi bodo še utrjevali naučeno in pospešili svoje branje.

Z različnimi besedili so kontrolirali napredek, pri tem pa sledili cilju, da bi si za nekaj odstotkov izboljšali hitrost branja in seveda ohranili razumevanje prebranega na istem nivoju. Predavatelj je spremljal individualni napredek vsakega učenca in ga podkrepil s strokovnim usmerjanjem.
Po koncu tečaja so bili zelo zadovoljni.

Jasmina Štaus Žižek

tecaj_hitrega_branja