Od 2. do 6. oktobra 2019 se je 12 učencev naše šole udeležilo mednarodne izmenjave v okviru projekta PASCH s partnersko šolo v Debrecenu na Madžarskem, ki ga podpira Goethe Institut. Tema naše izmenjave je bila Šola prihodnosti. Vrnili smo obisk madžarskih učencev, ki so nas obiskali v mesecu marcu. V petih dneh smo doživeli veliko lepega in nepozabnega: o šoli, kakršno bi si želeli v prihodnosti, smo razmišljali v kreativnih, znanstvenih, raziskovalnih, umetniških in plesnih delavnicah. V moderni galeriji MODEM smo si ogledali razstavo z interaktivnimi nalogami ter audiovizualno inštalacijo k slikam njihovega slikarja Csontvaryja ter izvedli umetniško delavnico k razstavi z naslovom Panel. V znanstveni hiši AGORA smo delali kemične poizkuse z vitamini in encimi. Ob nalogah smo dodobra spoznali glavne znamenitosti njihovega mesta. Posebno doživetje pa je bil vsekkaor obisk nacinalnega parka Hortobagy, kjer smo ob sončnem zahodu opazovali jate tisočih žerjavo, ki se v teh dneh zbirajo iz vseh koncev severne Evrope, da se bodo skupaj podali na pot proti jugu. Ob vsem tem pa smo poglobili naše prijateljske vezi.

Lidija Pelcl Mes in Liljana Babič