Od 22. do 25. januarja 2020 sva se z ravnateljico Matejko Horvat udeležili srečanja ravnateljev PASCH-partnerskih šol v Pragi. Prvi dan se je pričel z okroglo mizo: direktor in učitelji partnerskih šol, dva bivša učenca in predstavniki Goethe Instituta ter Nemškega veleposlaništva v Pragi so debatirali o izkušnjah in razvoju projekta v naših šolah in deželah. Bivša učenca sta pripovedovala o tem, kako jih je nemški jezik in sodelovanje v projektu izoblikovalo ter vplivalo na njihov študij, izbiro poklica in njihova življenja. Sledilo je delovno srečanje koordinatorjev in direktorjev partnerskih šol s predsatvniki posameznih Goethe Institutov.

Vrhunec našega srečanja je bil podpis pogodbe za nadaljnje 3-letno sodelovanje v projektu PASCH v prostorih nemškega veleposlaništva. Pridružili so se nam tudi veleposlaniki posameznih držav, iz Slovenije izredna in pooblaščena veleposlanica Republike Slovenije v Češki republiki gospa mag. Tanja Strniša. Od leta 2008 je nastala mreža že več kot 2000 šol, kjer je ravnateljem in koordinatorjem kljub digitalnemu mreženju še vedno najdragocenejše osebno druženje ter želja po novih in skupnih projektih.

Matejka Horvat in Lidija Pelcl Mes

Fotos: © Goethe-Institut Prag/Fotos: Petra Hajska