V nedeljo, 17. 3. 2024, smo se v okviru projekta Ekošola udeležili sejma Altermed&Flora v Celju. Na sejmu smo predstavljali temo Zeleni biser Prekmurja.

Med šolskim letom so učenci pripravljali različne likovne, tehniške in druge izdelke na temo ekološke pridelave in predelave bučnih semen in tako raziskovali pomen lokalno pridelanega bučnega olja in vpliv le-tega na oblikovanje različnih sfer življenja.

Obiskovalcem smo na sejmu ponudili vrečke presenečenja, v katerih so bila pražena bučna semena, vrečko semen z navodili, kruh z bučnimi semeni, bučni namaz, 5 vrst različnih praženih semen ter 8 vrst peciva iz bučnih semen ter bučnega olja. Sejma so se udeležili tudi učenci Leo Jurman, Sofija Žižek in Ines Horvat, ki so na sejmu zelo uživali, se vživeli v vzdušje sejmišča ter zelo dobro promovirali našo šolo. Stojnico smo pripravili učitelji: Jasmina Štaus Žižek, Manuela Kozlar in Matej Žalig.

Naša stojnica je bila zelo obiskana, obiskovalci pa navdušeni nad postavitvijo in predstavitvijo.

Matej Žalig