Projekt Pasavček

V šolskem letu 2023/2024 se bomo učenci in učitelji 1. razredov ponovno vključili v projekt Pasavček. Projekt temelji na spodbujanju pravilne uporabe otroških varnostnih sedežev ter varnostnih pasov med vožnjo v avtomobilu.

Vsebine varne vožnje bomo vključili pri različnih aktivnostih: okoljska vzgoja, likovno oblikovanje, gibanje, petje … Tako bo projekt potekal skozi celo šolsko leto. K sodelovanju bomo povabili starše, policijo in občinski Svet za preventivo v cestnem prometu.

Z dosledno uporabo varnostnih pasov in otroških sedežev bi lahko zmanjšali število mrtvih v  hudih prometnih nesrečah za polovico, kar kažejo naše študije in študije iz tujine. Uporaba varnostnih pasov in otroških sedežev je tako še vedno eden izmed najpomembnejših dejavnikov, poleg hitrosti in alkohola, s katerim lahko bistveno izboljšamo stanje.

Naš cilj je, da bi bil vsak otrok v osebnem avtomobilu in na cesti ustrezno zavarovan, k temu pa bomo prispevali z znanjem in predvsem z lastnim zgledom.

Andreja Strniša