Naša mala knjižnica

Mednarodni projekt Naša mala knjižnica je namenjen spodbujanju branja in bralne pismenosti ter spoznavanju drugih kultur. Otroke skozi šolsko leto pospremi skrben izbor mladinske literature priznanih slovenskih in tujih avtorjev.

Z mednarodnim sodelovanjem in gostovanjem tujih pisateljev učenci spoznavajo tuje kulture in književnost. Sodelujoči pisatelji projekt soustvarjajo in v njem aktivno sodelujejo.

Projekt je zasnovan tako, da spodbuja branje in otrokovo kreativnost, za dodatno motivacijo pa poskrbijo zanimive aktivnosti, katerim se učenci pridružijo po svojih željah in zmožnostih.

V šol. letu 2023–24 bomo z učenci 4. in 5. razreda brali odlična dela Petra Stančíka, Susanne Mattiangeli, Tomasza Małkowskega, Sinikke in Tiine Nopola, Stefana Boonena in Melvina ter Majde Koren in Damijana Stepančiča. Učenci bodo ob koncu šolskega leta sodelovali v zabavnem kvizu, ki za organizira založba Sodobnost iz Ljubljane, in prejeli bralno priznanje Naše male knjižnice.

Cvetka Rengeo